رونمایی از یونیفرم بازی های المپیک و پارالمپیک ژاپن

در مراسمی یونیفرم های رسمی برای افتتاحیه ی المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 رونمایی شد.

به گزارش سایت تکواندو ایرانی؛ از یونیفرم های رسمی برای افتتاحیه ی المپیک و پارالمپیک  توکیو 2020 رونمایی شد.

این لباس با ایده بازتاب ارزش ها و تعهداتی برخواسته از عمق جامعه ی ژاپن گرفته شده است. برای مراسم افتتاحیه ژاکت سفید که نشانی از حلقه های المپیک بر روی آن نقش بسته در نظر گرفته شده و این لباس ها با شلوار و یا دامن قرمز کامل می شوند.

پوشش دیگری در برنامه های رسمی و جانبی در حاشیه بازی های المپیک و پارالمپیک، شامل ژاکت ملوانی سفید به همراه شلوار توسط ورزشکاران ژاپنی استفاده خواهد شد.

پوشش مسوولین کمیته اجرایی بازی های المپیک و پارالمپیک ژاکت و شلوار برای مردان و زنان است. این لباس ها به گونه ای طراحی شده اند که سلیقه، سن و موقعیت شغلی همه ی ملیت ها را برآورده ساخته و هر کشور می تواند از کروات یا روسری به عنوان پوشش جانبی استفاده کند.

ژاکت، کروات و روسری به رنگ قرمز می باشد که رنگ سنتی ژاپن است. این لباس ها  افراد را در برابر گرما محافظت کرده و جنس آن ها جاذب رطوبت است و به سرعت خشک می شوند. از مواد اولیه ای مانند فیبر در تهیه ی پارچه های لباس ها استفاده شده که در حفاظت از محیط زیست و آلوده نکردن آن نقش به سزایی دارد.

افتتاحیه ی بازی های المپیک توکیو، 24 جولای و بازی های پارالمپیک 25 آگوست خواهد بود که در استادیوم ملی جدید توکیو برگزار می شود.

--